• İstanbul Anadolu ve Avrupa Yakası Hizmet Vermekteyiz.
  • Pazartesi - Cumartesi 8:30 - 21:30

Vestel dijital Buzdolabı arıza Kodları

Vestel dijital Buzdolabı arıza Kodları

Vestel buzdolabı makinesi bazı arızalar ve ya içindeki parçalar hasar ortaya çıkardığı zamanlar da uyarı niteliğin de sinyaller vermekte ve bunları kod olarak ortaya çıkarmaktadır. 

Bu kodlar şu şekildedir. Hata kodu SR hata kodu LF hata kodu LC hata kodu HC hata kodu LO hata kodu PO 
Hata kodu SR anlamı arıza uyarı niteliği taşımaktadır. Buzdolabı makineniz de oluşmuş olan hasarın bir an önce teknik servis tarafından bakım onarım yapılmasını göstermektedir.

Hata kodu LF anlamı dondurucu bölümdeki soğukluk derecesinin yeterli olmadığını göstermektedir. Bu durum da yapmanız gereken şey buzluk dolabında muhafaza etmiş olduğunuz besinleri çıkarmalı ve soğukluk derecesini normal bir dereceye getirmelisiniz. 
Hata kodu LC anlamı soğutucu bölümünün çok sıcak olduğunu belirtmektedir. Bu durumda yapmanız gereken doğru şey soğutucu dereceyi bir süre normal düzeye getirmeli ve ya en hızlı şekilde dondurma ayarına getirmelisiniz. 
Hata kodu HC anlamı soğutucu bölümün normalden çok daha soğuk bir seviyede olduğunu göstermektedir. Bu durum da hızlı dondurucu derece de olup olmadığını kontrol ediniz ve soğutucu bölümüne getiriniz. 

Hata kodu LO ve PO anlamı düşük bir voltaj da çalışma faaliyetini göstermektedir. Bu özelliğin asıl amacı enerji açısından kompresörü korumak amaçlı bir özelliktir. Bir süre sonra otomatik bir hale gelmektedir. 
SERVİSİ TIKLA ARA