• İstanbul Anadolu ve Avrupa Yakası Hizmet Vermekteyiz.
  • Pazartesi - Cumartesi 8:30 - 21:30

Arçelik buzdolabı arıza işaretleri

Arçelik buzdolabı arıza işaretleri

Kullanmış olduğunuz buzdolabı makinesini iyi bilmek göstermiş olduğu kodların anlamını bilmek ortaya arıza hasar meydana getirdiği vakit teknik servisi çağırmamız da ve sorunlarımızı açık bir şekilde anlatabilmemiz de önemli bir rol oynar. 

GENEL OLARAK KARŞILAŞTIĞIMIZ SORUNLAR NELERDİR?

En başta kullanmış olduğunuz buzdolabı cihazınızı daha iyi tanıyabilmek için kullanma kılavuzunu okumanızı öneririz. Yerine getirilmesi gereken güvenlik talimatlarını harfiyen uymak cihazınızın teknik servis tarafından işletimsel olarak kurulumu yapıldıktan sonra kullanılma faaliyetinin gösterilmesi uyulması gereken güvenlik kurallarını ve çevre talimatlarını önemli bir husus olarak bilmek cidden çok önemlidir. 


ARÇELİK BUZDOLABI ARIZA BELİRTME SİMGESİ ÜNLEM İŞARETİ NEDİR ?

 

Eğer buzdolabı makinanızın üstünde ünlem işareti yanıp sönüyor ise ve böyle bir uyarı ibrazı yanıyorsa kullanmış olduğunuz cihazınızın ısısal açıdan sorunları olduğunu gösterir. Ünlem işaretinin ise yanıp sönmesi ısının derecesel olarak artışa uğradığınız göstermektedir. Dondurucuda ki soğukluk seviyesini düşürebilirsiniz. Sorun hala devam ediyor ise mutlaka bizlerle iletişime geçiniz. 


ARÇELİK BUZDOLABI MAKİNASININ ISITICI ARIZASI 


Buzdolabı makinanız da genel olarak bu arıza meydana geldiği zaman cihazın ekranın da e4 arıza kodu sinyal olarak belirmektedir. Resiztansın değişime ihtiyacı olduğu belirtmekte ve ya fresh food sensörünün arıza meydana getirmiş olduğunu göstermektedir.
Bu tarz ve daha başka arızalar meydana getirdiği zaman bizlere bir telefon etmeniz yeterlidir.
SERVİSİ TIKLA ARA