• İstanbul Anadolu ve Avrupa Yakası Hizmet Vermekteyiz.
  • Pazartesi - Cumartesi 8:30 - 21:30

Buzdolabı Altı soğutmuyor su akıtıyor

Buzdolabı Altı soğutmuyor su akıtıyor

Buzdolabı makinesi her yaz ve kış mevsimlerin de aktif bir şekilde kullandığımız ve besinlerin ilk günkü gibi tüketim yapılmasın da önemli bir kaynak olan bir makinedir. Ve hemen hemen herkesin evin de bulunmaktadır. Zaman içerisin de buzdolabı makineniz bir çok sorunu meydana getirmekte ve verimli bir şekilde çalışma fonksiyonunu olumsuz bir şekilde etkilemektedir. 

Bu sorunlardan biri ise buzdolabı makinenizin altı soğutmuyor oluşu ve aynı zaman da su akıyor olmasıdır. Öncelikle açık bir şekilde nedenlerini belirtmek isteriz. 
Kullanmış olduğunuz buzdolabı makinelerin de ilk tip olarak soğutma sistemi olduğunu söylemeliyiz su akıtma sorunlarının sebeplerinin de bu soğutma fonksiyonların da farklı nedenlere dayandığını belirtmek aynı zaman da aydınlatmak isteriz. Buzdolabı soğutma sistemi ” statik soğutma ve No-frost ” olmak üzere iki ayrı bölüm de olmakta ve her buzdolabı makinesin de farklı olmaktadır. Su akıtma sorunları ya  da arızasal sebepler de buna göre farklılık göstermektedir. Statik soğutma yapan buzdolabında su akıtma arızasının meydana gelmesindeki sonuçlardan biri  ise gaz eksilmesi ve ya  gaz sisteminde tıkanma meydana gelmesinden kaynaklı olarak soğutmanın düşmesinden ortaya çıkmaktadır. 

Bizler her türlü buzdolabı makinenizin bakımını onarımını tamiratını titiz bir şekilde gerçekleştirmekte ve çok sağlıklı bir şekilde kullanmanız açısından destek olmaktayız. 

SERVİSİ TIKLA ARA