• İstanbul Anadolu ve Avrupa Yakası Hizmet Vermekteyiz.
  • Pazartesi - Cumartesi 8:30 - 21:30

Buzdolabı Çok Az Soğutma Yapıyor

Buzdolabı Çok Az Soğutma Yapıyor

Bu tarz durumlar da genellikle elektriklenmeden kaynaklı olup olmadığını kontrol ediniz. Fişinin iyi takılmamış olması da bu durumu teşkil ediyor olabilir. Her buzdolabında soğuğu kontrol eden ana cihazlar bulunabilir. Dondurucuda ki fan çalışıyorsa eğer bu soğukluğun aktif bir halde olduğunu göstermektedir. Bazı buzdolabı makinelerin de kapı açıldığı vakit eveporatör cihazı yani buharlaştırıcı etki gösteren cihazı etkisiz hale getirir. Kapı düğmesi ile açarak emin olabilme şansınız vardır. 

Kompresör denilen parça çalışmıyor da olabilir bu konuda buzdolabınızı çekerek bowling topuna benzeyen kompresörü dinleyerek titreşimi hissederek anlayabilirsiniz. Boru hattında yeterince soğutucu gaz olarak kullanılan klorofluolo teknik adıyla R-134a olması gerekmektedir. Eveporatörün çalışması ile yanı sıra olarak eveporatörün buzdolabının dondurucunun arasındaki bulunan kanalların buzsuz bir şekilde olması gerekmektedir. Tampon buzdolabı makinesi ile dondurucu faaliyetini gösteren bir kapıdır ve açık olması gerekmektedir. 

Her marka buzdolabı makinesinde bulunmamaktadır ve bazı kullanıcı kişiler ayarlayabilmektedir. Soğuk hava akışı sağlanıyor ve dışarı çıkış olarak sağlanıyorsa bu bir miktar soğuk havanın açık kapı tarafınca buzdolabının açık olduğunun göstergesidir. Buzdolabı makinenizin dolap kısmını kapattığınız an içindeki ışık sisteminin kapalı olması gerekmektedir. Ampulün üretme sağlamış olduğu ışıkla soğutma sistemi karşı karşıya kalmamalıdır. Suların donarak hava kanallarının tıkamasına sebep olması atık suların kanal geçişini dondurucu niteliğinde bir sorun teşkil ediyor demektir.
SERVİSİ TIKLA ARA