• İstanbul Anadolu ve Avrupa Yakası Hizmet Vermekteyiz.
  • Pazartesi - Cumartesi 8:30 - 21:30

Çamaşır makinesi arızaları Kazan Dönmüyor

Çamaşır makinesi arızaları Kazan Dönmüyor

Çamaşır makinenizin kazanı dönmemesi gibi bir sorun yaşıyor iseniz aşağıdaki adımları lütfen takip ediniz.
Öncelikle çamaşır makinenizin kapağının tamamen kapalı olduğundan emin olunuz. Kapağını kapattığınız sırada duyacağınız TIK sesi kesin olarak makinenin kapalı olduğu göstermektedir. 

Kullanma kılavuzunu okumanızı tavsiye ederiz. Çok az ve ya çok fazla çamaşır ile yük yapılmış ise çamaşır makineniz de dengesizlik sorunu meydana getirebilir. Böyle bir durum olup olmadığını kontrol etmek amaçlı ise çamaşır makinenizi boş bir şekilde çalıştırınız ve kazanın dönüp dönmediğini kontrol ediniz. Eğer kazan dönüyor ise çamaşırlarınızı belirli bir ağırlıkta içine atarak yıkama işlemini gerçekleştiriniz.

Tahliye hortumunun doğru bir şekilde takılı olduğundan ve ya yerinden çıkıp çıkmadığından emin olunuz bu durum da kazanın dönmesine engel olabilecek bir durumdur. 
Program ayarlama konusunda doğru bir ayarda yıkama işlemi yaptığınızdan emin olunuz ve bu ayarları başla bekle kapat tuşlarından yapabilirsiniz.

Filtre temizliğini açısından da özen göstermelisiniz. Bu işlemi gerçekleştirirken sağlınız açısından fişi çekiniz ve dışarı çıkacak olan suyun etrafı kirletmemesi için bir bez koyunuz. Makinenizin ön alt tarafında bulunan kapağı sola doğru çevirip filtre kısmını güzel ve doğru bir şekilde temizliğini yapınız. Filtre temizliğini yaptıktan sonra sıkı bir şekilde kapatınız ve tekrardan programlayarak çalıştırma faaliyetini gerçekleştiriniz aynı zamanda kontrol ediniz. 

SERVİSİ TIKLA ARA