• İstanbul Anadolu ve Avrupa Yakası Hizmet Vermekteyiz.
  • Pazartesi - Cumartesi 8:30 - 21:30

Çamaşır Makinesi Yıkamaya Başlamıyor

Çamaşır Makinesi Yıkamaya Başlamıyor

Çamaşır makinesi diğer ürünler gibi küçük çağlı arızalar meydana getirebilir ve genel olarak kontrollü bir şekilde kullanım sağlanamazsa eğer büyük hasarlara meydana getirebilmektedir. 
Çamaşır makineniz yıkamaya başlamıyor ise sorunları ve çözümleri şu şekilde yapmanız gerekmektedir.
ÖNCELİKLE oturmuş olduğunuz konutun elektriksel açıdan enerji verimi sağladığını kontrol ediniz. Eğer ki elektrik kesintisi mevcutsa bekleme durumunuz gerçekleşmekte ve tekrar elektrikler geldiği vakit çamaşır makinenizi çalıştırabilirsiniz. 
FİŞİ elektrik kaynağını sağlayacak olan bağlantısı prizden çıkmış olabilir. Eğer çıkmışsa fişi prize takınız ve tekrardan programlama yaparak deneyiniz. 

BAŞLATMA / BEKLET tuşuna basılı olduğundan emin olunuz. Bu başlat bekle düğmesi cihazdan cihaza göre değişmektedir. Basılı olduğunuz düğme verimli bir şekilde yıkama işlemini gerçekleştirebilir. 

ÇAMAŞIR MAKİNENİZİN KAPAĞINI tamamen kapalı olduğundan emin olunuz. Kapağı kapanmamış olan her cihaz verimli bir şekilde elektrikten enerji işlemini sağlayamadığı için çalışma faaliyetine geçiş uygulayamaz.

Bu kontroller yapılması ve doğru bir şekilde yerine getirilmesine rağmen çalışmama gibi sorun söz konusu ise her hangi bir arıza meydana getirdiğini göstermektedir. Bu arıza içeren sebeplerden bir kaçı ise şöyledir.

Cihazınızın elektrik kaynağı olarak kontrol edilen sigortası arızalanmış olabilir ve değiştirilmesi gerekir. 
Çamaşır makinenizin kapısının kilidinde sorun meydana gelmiş olabilir. Bu durumda değişim yapılması gerekmektedir.
Arıza durumu ana kartından kaynaklı olmuşta olabilir bu durum da lütfen bizlerle irtibata geçiniz.

SERVİSİ TIKLA ARA