• İstanbul Anadolu ve Avrupa Yakası Hizmet Vermekteyiz.
  • Pazartesi - Cumartesi 8:30 - 21:30

Bosch bulaşık makinesi sürekli yıkıyor

Bosch bulaşık makinesi sürekli yıkıyor

Bosch bulaşık makinesi kullanıcıların en çok karşılaştıkları sorunlardan biri ise bulaşık makinelerinin sürekli olarak yıkama gerçekleştirmesidir.

Peki bu sorunun sebebi nedir.

Yıkama programı olarak tasarruflu yıkamaya almış olduysanız eğer bu yıkama programı elektrik açısından verim sağlar bir diğer yandan ise bulaşık yıkama işlemini süresel anlanma etkilemektedir.

Bocsh bulaşık makinenizin rezistansında yıpranma meydana gelmiş olması yıkama işlemin de kullanılacak olan suyun ısınmaması halinde suyun ısınma işlemine geçmesinde ki zaman sürecini de olumsuz bir şekilde etki etmesinden kaynaklıdır. Bu durum da yapılması gereken şey ise rezistansın onarılması ve ya değişimi gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

Bocsh bulaşık makinenizde ki suyun giriş sağladığı valfin denilen parçalar da tıkanıklık meydana gelmiş olması suyun temizleme işleminde ki gerekli olan suyu yavaş bir şekil de aktarma göstermesinden kaynaklı olarak yıkama sürecini de etkilemesidir. Su girişi yapılan valfinde yapılmış olan doğru bir şekilde gerçekleştirilmiş olan temizlik işlemini tekrardan verimli bir yıkamaya geçer.

Bosch bulaşık makineniz de meydana gelmiş olan termostat arızası ise su sıcaklığını doğru ve verimli bir şekilde algılamaması durumun da bulaşık makinenizin yıkama işlemini uzun süreli olarak etkilemektedir.

Bu gibi durumlar da en doğru yapılması gereken diğer bir işlem ise bizlerle iletişime geçmenizdir. Bizleri dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz. 

SERVİSİ TIKLA ARA