• İstanbul Anadolu ve Avrupa Yakası Hizmet Vermekteyiz.
  • Pazartesi - Cumartesi 8:30 - 21:30

Çamaşır makinesi program takılıyor

Çamaşır makinesi program takılıyor

Çamaşır makinenizin programı takılıyor ise lütfen aşağıdaki maddeleri takip ediniz. 
Öncelik olarak çamaşır makinenizin içine yerleştirmiş olduğunuz çamaşır miktarını kontrol ediniz. Çok fazla miktar da ve ya çok az miktar da çamaşır yerleştirmiş olabilirsiniz. 

Günlük çamaşırlarınızı pamuklu ayarın da 30 ve ya 40 derecelik bir programla yıkama işlemini gerçekleştiriniz. İç çamaşırınızı ve havlu gibi pamuklu çamaşırları 60 derece de programlayıp yıkayınız. Çamaşırlarınızı kısa sürede mimimum 30 da yıkayınız. Ön kapağın tam kapalı olduğundan ve kapattığınız zaman da ise TIK sesi çıkardığından emin olunuz. Çamaşır makinanızın arkasındaki hortumun doğru orantılı boyutta takılı olduğundan emin olunuz. 

Çamaşır makinenizin yıkama işlemini iptal etmek için ise açma kapama düğmesine 3 saniye basılı olarak ve tekrardan başlatmak için ise başla bekle iptal tuşuna 5 saniye boyunca basılı tutunuz. 

Filtre temizliğini dikkatli bir şekilde yapınız. Bu işlemi gerçekleştireceğiniz çamaşır makinenizin fişini prizden çekiniz. Temizlik işlemi sırasında açacağınız fitre kapağından artık su akmasını engellemek amaçlı bir bez koyunuz. Makinenizin alt kısmındaki filtre kapağını açınız ve temizleme faaliyetini yerine getiriniz sonradan temizlik işlemi bittikten sonra kapağını sıkı bir şekilde kapayınız. 
Çocuk kilidi programının açık olup olmadığını kontrol ediniz. Kilit düğmesinin ve ya tuşunun üstüne 3 saniye basınız. Dilerseniz arıza meydana gelmiş ise bizlerle irtibata geçiniz. 
SERVİSİ TIKLA ARA