• İstanbul Anadolu ve Avrupa Yakası Hizmet Vermekteyiz.
  • Pazartesi - Cumartesi 8:30 - 21:30

Samsung buzdolabı arıza işaretleri

Samsung buzdolabı arıza işaretleri

Samsung buzdolabı makineniz ilk aldığınız zaman kullanımdan dolayı başlıca sorun teşkil etmez ve yeni almış olduğunuz durumdan kaynaklı olarak teknik servisten kontrollüce ayarları yapılır. Ama zaman içerisin de buzdolabı makineniz ileriki zaman dilimin de yanlış kullanım ve ya iç arızalardan meydana gelen sebebiyetlerden kaynaklı olarak bazı işaretler cihaz ekranına yansır ve ne gibi sorun teşkil ettiğini kodlamalar aracılığı ile gösterir. Bu kodlamalar rakam ve harf içermekte ve açık bir şekilde anlamlar taşımaktadır. 

Kodlamalar şu şekilde olmakta ve taşıdıkları anlamları da şu şekilde içermektedir. E1 arıza kodu 1 defrost sensörünün  açık devre de olduğunu e1 arıza kodu 2 dondurucu bölüm açık devre de olduğunu e1 arıza kodu 3 soğutucu bölümün açık devre de olduğunu e2 arıza kodu 1 defrost sensörü kısa devre de olduğunu e2 arıza kodu 2 dondurucu bölüm kısa devre de olduğunu e2 arıza kodu 3 soğutucu bölümün kısa devre de olduğunu e3 arıza kodu motorlu klepenin arızalı olduğunu e4 arıza kodu ısıtıcının arızalı olduğunu e5 kodu kompresörün arızalı olduğunu e6 kodu soğutucu bölümün soğutma konusunda arıza meydana getirmesi. 

Bu kodlar sizlerin kullanmış olduğu samsung buzdolabı makinenizin üstündeki ekranda bizzat sinyal uyarı niteliğinde belirlemekte ve sizlere ne tür arızalar meydana geldiğini göstermektedir. 
SERVİSİ TIKLA ARA