• İstanbul Anadolu ve Avrupa Yakası Hizmet Vermekteyiz.
  • Pazartesi - Cumartesi 8:30 - 21:30

Buzdolabı Kart Tamiri

Buzdolabı Kart Tamiri

Günlük hayatımızda kullandığımız ev aletleri tıpkı bir bilgisayar gibi teknolojik özelliklere sahip olmakta ve manuel veya ayarlanabilme sistemlerine geçmiştir. Kullanmış olduğunuz cihazların özellik açısından teknolojik bağımında komuta merkezi aracılığı ile ayarlanabilir. Buzdolabın beyni sayılan buzdolabı kartı da bu cihazlar içine girmektedir. Tıpkı diğer ev aletleri gibi bu cihazsal ana beyin de ana makineyi komut haline getirmekte yaramaktadır. Bu buzdolabı kartının da bozulması buzdolabı makinesinin işlevsel anlamda etkisiz hale getirmiş demektir. Kart bozulduktan sonra ilk işletim görevi olarak soğutma fonksiyonlarını devre dışı bırakmaktadır. Yani soğutma işlemi fonksiyonel bir derece de aktif olsa da bunun ölçülme olarak işlevini imkansız bir hale almaktadır. 

Gerektiğinden fazla soğutma fonksiyonu göstererek buzlanma sorununu ortaya çıkarabilir ve ya yaymış olduğu ısının orantısızca olma sebebi ile buzları eritebilir ve içinde muhafaza edilen besinlerin bozulmasına sebebiyet oluşturabilir. Bu durumda yapılması gerek şey buzdolabı kartının değiştirilmesi ve ya tamiratının gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

Teknik servis olarak vermiş olduğumuz hizmette sizlerin yaşamış olduğu bu sorunu ve hasar arıza meydana getirmiş olan buzdolabı makinanızın kartını değişimini büyük bir titizlikte yapmaktayız. Değişimi yapılmış olan buzdolabı kartı yandıysa ve ya bozulduysa kesin çözüm olarak değişimini bakımını kontrolünü onarımını yapıyoruz ve bir daha tekrarlanmayacak ve ya bir hasar meydana getirmeyecek bir halde çalışır bir duruma getiriyoruz.
SERVİSİ TIKLA ARA