• İstanbul Anadolu ve Avrupa Yakası Hizmet Vermekteyiz.
  • Pazartesi - Cumartesi 8:30 - 21:30

Çamaşır Makinesi Arızaları Bosch

Çamaşır Makinesi Arızaları Bosch

Bosch çamaşır makinesi bazı arıza ve hasar meydana geldiği vakit sensörlü özelliği ile yapısından dolayı kodlamalar aracılığı ile bilgi sunmaktadır. Arızalar kodları ile birlikte şu şekildedir. 

ARIZA KODU E4 beklenmedik ısıtma anlamıyla programın yapılmaması gereken ısının o program içerisinde göstermiş olduğunu belirtmektedir.

ARIZA KODU E5 suyun girişinde bir hata olduğunu göstermektedir. Bosch çamaşır makinenizin içine su girmediği belirtmektedir.

ARIZA KODU E6 boşaltma hatası demektir. Çamaşır makinenizin içindeki suyu boşaltmadığını göstermektedir. Filtre de ve ya pompa da her hangi bir tıkanıklık meydana gelip gelmediğini kontrol edin. Boşaltma pompasın da her hangi bir arıza meydana gelmiş olabilir. 

ARIZA KODU E7 ntc hatası anlamına gelmektedir. NTC devresinin açık ve ya hatalı bir sensörlü olduğunu göstermektedir. 

ARIZA KODU E8 şimdiye kadar doldurma hatası göstermektedir. Çamaşır makinenizin çok fazla su ile dolu olduğunu sinyal niteliğinde belirtmektedir. 

ARIZA KODU E9 aquastop tetiklendi anlamına gelmektedir. Su kaçağını tespit eden sensörün her hangi bir yerden su kaçağının meydana gelmiş olduğunu belirtmektedir. 

ARIZA KODU E11 güç frekansının hatalı olduğunu göstermektedir. Bosch çamaşır makinenizin çalışması için yeterli bir güç yüklenilmediğini göstermektedir. 

Bu kodlamalar aracılığı ile kullanmış olduğunuz bosch çamaşır makinesine nasıl ve neden müdahale etmeniz gerektiğini kullanma kılavuzu aracılığı ile öğrenebilir her hangi bir durum da bizlerle irtibata geçebilirsiniz. 
SERVİSİ TIKLA ARA